Kilka słów o Bitcoin Silver

admin
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2018, 13:01
Kontakt:

Kilka słów o Bitcoin Silver

Post autor: admin » 11 mar 2018, 20:32

Bitcoin Silver chce zapewnić możliwość dla wielu nowych ludzi z całego świata do udziału w procesie wydobywczym z powszechnie dostępnego sprzętu konsumenckiego, który jest produkowany i dystrybuowany przez renomowane korporacje głównego nurtu.

Zespół programistów Bitcoin Silver zakomunikował poprzez forum Bitcointalk, że ich planem jest ponowna decentralizacja Bitcoina (ang: “make Bitcoin decentralized again”).

Celem Bitcoin Silver ma być odniesienie się do idealistycznej wizji Satoshi Nakamoto: “jedna jednostka, jeden głos”, która obecnie uległa wypaczeniu. Mała liczba silnych, instytucjonalnych górników jest w stanie wywierać nacisk na mniejszych lub dyskryminować ich na różnych polach (np. przy dostępie do technologii). W celu powrotu do pełnej decentralizacji, deweloperzy planują zmianę algorytmu proof-of-work z SHA256 na Equihash. Z uwagi na taką zmianę koparki przeznaczone pod SHA256 będą przestarzałe.

BTSI zapewni szansę nowym użytkownikom na całym świecie udział w procesie kopania kryptowaluty, poprzez globalnie dostępny sprzęt produkowany przez mainstreamowe korporacje. Bardziej zdecentralizowana, demokratyczna infrastruktura kopania będzie spójniejsza z wizją Satoshi Nakamoto.

Czym będzie Bitcoin Silver?
Będzie to rozwiązanie zaimplementowane w grudniu. Od momentu wydobycia wcześniej zapowiedzianego bloku, górnicy zaczną tworzyć bloki oparte o nowy algorytm. To z kolei doprowadzi do kolejnego rozwidlenia Bitcoina. BTSI będzie dzieliło historię transakcji z BTC do momentu podziału. Później oddzieli się od bitcoina i stworzy nową kryptowalutę.
Dystrybucja BTSI będzie odbywać się na podobnych zasadach jak Bitcoin Cash. Osoby posiadające klucze prywatne z BTC w grudniu, zostaną nagrodzone ekwiwalentem w Bitcoin Silver.

kuchnie warszawa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość