Kilka słów o Super Bitcoin SBTC

admin
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2018, 13:01
Kontakt:

Kilka słów o Super Bitcoin SBTC

Post autor: admin » 11 mar 2018, 20:24

Super Bitcoin jest dziełem chińskich developerów i wykorzystuje rozwiązania takie jak Lightning Network oraz blok o rozmiarze 8MB. Fork został przeprowadzony na bloku 499 888. Zespół odpowiedzilany za projekt składa się z trzech osób pod przywództwem Rangera Shi.

Sami developerzy podkreślają, że jest to „tylko eksperyment” opierający się o pomysły przedstawiane rzez społeczność:
„My jedynie wdrażamy propozycje rekomendowane przez społeczność Bitcoin. Dopiero gdy przekujemy dyskusje w działania, będziemy w stanie uczynić Bitcoina znowu wielkim.”

Super Bitcoin ma być wydobywany za pomocą chipów ASIC. Nowy coin określa siebie jako anonimowy i wykorzystujący dowody z wiedzą zerową. Jedną z rzekomych nowości SBTC mają być smart contracty jednak sam Bitcoin obecnie również je oferuje.

Pula 21 210 000 Super Bitcoin

Łączna pula Super Bitcoin ma wynosić 21 210 000 sztuk i zawiera 210 000 coinów wykopanych wcześniej przez twórców projektu. Według informacji dostępnych na stronie:
„210 000 wykopanych wcześniej tokenów będzie zarządzane przez Fundację Super BTC i zostaną wykorzystane głównie do zachęcenia pierwszych developerów, inwestycji w ekosystem Super BTC oraz zapewnienie działania samej fundacji.”

Wśród pooli wydobywczych, które wspierają projekt wymieniona są f2pool oraz BTCC. Handel nowym coinem ma odbywać się na 22 giełdach. W przeciwieństwie do sytuacji, która miała miejsce przy okazji premiery Bitcoin Gold, SBTC można przechowywać na portfelach. Najprawdopodobniej najbardziej znanym z nich jest Electrum jednak dostępne są również inne opcje.
Czy sądzicie, że nowy fork okaże się sukcesem czy zostanie zapominany jak większość tworów będących wynikiem podziałów Bitcoina?

kuchnie warszawa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość